A koronavírus miatt kialakult helyzetben elég sokan kényszerülnek távmunkában (home office) dolgozni. A Smart Clinic több munkatársa is már egy ideje otthonról dolgozik, ezért szeretnénk megosztani veletek tapasztalatainkat, praktikáinkat arról, hogy milyen hasznos alkalmazások segítenek benneteket ebben a rendhagyó helyzetben.
A neten sok tanács kering arról, hogyan tehetjük a leghatékonyabbá az otthoni munkát, a legtöbbel mi is egyetértünk és alkalmazzuk is őket. Ilyen például:
- reggel felkelve ne az ágyból essünk neki a feladatoknak, hanem legyen a lakásban egy erre külön kijelölt munkaállomásunk;
- ne a pizsamánkban dolgozzunk, hanem öltözzünk át utcai viseletbe;
- tartsuk meg a napi rutint: zuhany, fogmosás, öltözködés;
- ne munkaidőben akarjunk takarítani vagy sorozatot nézni, mert csak feleslegesen vonjuk el a figyelmünket;
És ami a legfontosabb: meg kell tartani a határokat.
Ha befejeztük a munkát, utána végezzünk szabadidős tevékenységet. Fontos, hogy elválasszuk a munkaidőt a magánélettől. Például a munka végeztével kezdjünk el egy otthoni edzésprogramot, így az otthoni karantén alatt is fittek maradhatunk.
Miután átismételtük a home office alappilléreit, most vegyünk át néhány alkalmazást, amik magát a munkavégzésünket könnyítik meg, teszik hatékonnyá.
Távvezérelt számítógép
Ennek az alkalmazásnak a segítségével a mobilunkról tudjuk távolról vezérelni a számítógépünket. Előfordulhat, hogy a munkahelyi gépeden nagyon fontos adatok vannak, amik neked S.O.S. kellenek, de nem tudsz hozzáférni.
Ennek az appnak a használatával elég megkérned egy, az irodában tartózkodó kollégát, hogy kapcsolja be a számítógépedet és te már rá is tudsz csatlakozni annak érdekében, hogy meglegyenek a kívánt infók. Ez azért szuper megoldás, mert gyors és időt spórolsz magadnak és a kollégádnak is, mert nem neki kell kikeresni az általad kért adatokat.
Erre mi a TeamViewer alkalmazást ajánljuk neked, amely a távoli elérésekhez kínál gyors és biztonságos eszközkapcsolatot. Hozzáférést biztosít egy távoli asztalhoz egy másik számítógépről vagy mobilról. Az otthoni munka során is lehetővé teszi az asztali fájlok és az alkalmazások elérését néhány kattintással.
Innen tudod letölteni az alkalmazást.
Time tracking
Több szempontból is nagyon hasznos tud lenni az, ha nyomonköveted a munkaidődet:
- mert számlákat kell készítened az ügyfelek számára;
- vagy mert meg akarod nézni, hogy mennyi ideig tart a különféle feladatok elvégzése;
- akár azért, hogy meg tudj bizonyosodni arról, hogy az átalánydíjas projekt költségei nem e járnak több kiadással, mint amennyit hoznak.
Függetlenül attól, hogy mire is akarod használni az appot, az biztos, hogy ezzel a módszerrel tudod a legpontosabban mérni a feladatok munkaidejét. Előnyei közé tartozik, hogy a magasabb pontosság miatt bizalmat teremt az ügyfeleid számára, de az üzlet szempontjából is előnyös. Ha tudod azt, hogy hogyan töltöd az idődet, akkor könnyebben elemezheted azt, és okosabb üzleti döntéseket is hozhatsz.
Ezeknek a time trackingeknek az alkalmazása nagyon egyszerű. Rendelkezésedre áll egy óra, amit elindítasz a feladat megkezdésekor, sőt szüneteltetni is tudod, a munka végeztével pedig lezárod. Az a remek ebben, hogy ha véletlenül bekapcsolva hagytad a számlálót, akkor visszamenőleg is tudod módosítani annak érdekében, hogy valid adatot kapj.
Mi erre a célra a Toggl alkalmazást ajánljuk azért, mert az alapvető funkciói ingyenesek. Hozzáférést biztosítanak minden alkalmazásához (Android, iOS, Linux, macOS, Windows). A fizetős Toggl természetesen sokkal több és multifunkcionálisabb tulajdonságokkal bír, ez cég függő, hogy kinek mire van szüksége.
To do list
A to do list nagy segítséget nyújt számodra abban, hogy hatékonyan tudd beosztani a munkádat. Lehet, hogy az irodában könnyebb volt átlátnod a napi feladatokat, mert egyikből következett a másik, így könnyen előfordulhat, hogy mindez otthon ülve már nem ennyire egyértelmű.
Ahhoz hogy az otthon melegében, kényelmében is fókuszáltak tudjunk maradni a munkánkat illetően, érdemes listát készíteni a napi teendőkről. Mi erre a To-Do List, Tasks & Reminders applikációt ajánljuk azért, mert:
- rögzíteni és rendezni is tudod a felmerülő feladatokat;
- emlékeztetőket és határidőket is be tudsz állítani rajta;
- létre tudsz hozni ismétlődő eseményeket benne, például „minden hétfőn”;
- gördülékeny együttműködést tesz lehetővé a projektekben, segít a feladatok kiosztásában másokkal;
- priorizálni tudod a feladataidat;
- nyomon tudod követni a hatékonyságodat, amikről kimutatásokat is kapsz;
- az alkalmazást olyan eszközökkel tudod integrálni, mint a Gmail, a Google Naptár, a Slack, az Amazon Alexa és így tovább.
Innen tudod letölteni a To-Do List, Tasks & Reminders applikációt.
Video Conferencing alternatívák
A korábbi személyes meetingeket nagy valószínűséggel nálatok is a virtuális konferenciák váltották fel. A mozgóképes kapcsolattartásra hoztunk nektek két alternatívát. Az egyik a már jól ismert Skype, azoknak akik maradnak a megszokottaknál, de van egy másik program is, az úgynevezett Zoom. Az előbbi ingyenes, míg az utóbbi fizetős, ellenben jóval többet is tud.
A Zoom azt is lehetővé teszi, hogy akár egyszerre 100 emberrel vedd fel a kapcsolatot videóhívással, mindezt kristálytiszta minőségben. Képes az online meetingek mellett, nagy létszámú webináriumok megtartására, sőt konferenciatermet is létrehozhatsz vele, használhatod oktatásra, de egy egész telefonrendszert is kiépíthetsz a segítségével, nem is beszélve a különböző platformok közötti üzenet- és fájlmegosztásról.
Innen töltheted le a Zoom applikációt.
Reméljük sikerült hasznos és releváns appokat bemutatnunk nektek. Használjátok őket bátran, hiszen ezek valóban megkönnyítik az otthoni munkavégzésedet. Te is összeszedettebb leszel és a főnököd is díjazni fogja. Egy kicsivel több ráfordítással ki tudod hozni magadból a maximumot még ezekben a nehéz időkben is.
Írd meg nekünk kommentben, hogy Te milyen alkalmazásokat használsz a home office alatt! Próbáljátok ki a tippjeinket és kövessetek be minket Facebookon!
(források: zapier.com, phonefanatics.blog.hu)