Kedves Ügyfeleink! Szervizünk 2024.12.20. és 2025.01.02. között zárva tart! Nyitás: 2025.01.03-án. (X)
Már végignézted az összes sorozatot a Netflixen és az Amazon Prime-on? És már az HBO Go se tud neked új tartalmat biztosítani? A vizsgaidőszaknak lassan vége, itt az ideje maratoni estéket tölteni új filmek és sorozatok nézésével?
Az Apple TV+ egy újabb alternatívát biztosít a sorozatfüggők és úgy általában az streaming szolgáltatások szerelmeseinek, így érdemes átnézni a kínálatot, biztosan találsz benne az ízlésednek megfelelő műsort.
Mit kell tudni az Apple TV+-ről?
Az Apple TV+ – hasonlóan az Netflixhez– egy prémium streaming szolgáltatás az Apple-től, amely 2019 év végén indult útjára. Saját gyártású filmekkel, sorozatokkal és dokumentumfilmekkel próbálja megvetni lábát Hollywood-ban.
Kezdetben természetesen korlátozottak voltak a lehetőségek, de a megfelelően felmért igényeknek hála egyre jobb és kedveltebb színészeket sikerült szerződtetni, ami óriási hatást gyakorolt az Apple TV+ népszerűségére. Jennifer Aniston és Reese Witherspoon jelenléte egészen biztos, hogy hatást gyakorolt a kezdeti fellendülésre.
Mennyibe kerül az Apple TV+ havonta?
Az Apple TV+ előfizetés ára 1890 Ft/hónap, és a legjobb az egészben, hogy akár 6 családtag számára is hozzáférést biztosít ugyanazon előfizetéshez.
Az Apple – a szolgáltatás népszerűsítése céljából – az új Apple készülék tulajdonosok számára egy egész évre ingyenessé teszi az Apple TV+ használatát. Ehhez nem kell mást tenni, mint az új készülék aktiválásától számított három hónapon belül igényelni kell az ingyenes előfizetést.
Hogyan regisztrálhatsz az Apple TV+-ra?
Ha nem vásároltál új eszközt, de rendelkezel iPhone-nal vagy iPad-del, akkor a készülék TV alkalmazásán belül tudsz regisztálni.
Ha nincs semmilyen Apple eszközöd, akkor a tv.apple.com weboldalon regisztálhatsz egy felhasználófiókot.
Minden új előfizetés egy 7 napos ingyenes próba időszakkal indul.
Hogyan használd az Apple TV+-t?
Ha korábban használtál már Apple Tv-t, akkor semmi újdonságot nem rejt számodra az Apple TV+ használata. (A lépések teljesen ugyanazok)
(kép forrása: unsplash.com)
Apple TV+ használata iPhone, iPod, IPad, Apple TV és Mac eszközön:
- Érints meg a TV alkalmazást az eszközön.
- Válassz ki egy filmet vagy sorozatot az Up Next listából.
- Ha legörgetsz, a What to Watch részben is választhatsz műsort.
- Ha kiválasztottad, kattints a Play Episode gombra.
- Le is tudsz tölteni filmet vagy sorozatot a Download gombra kattintva, így offline állapotban is nézheted.
Apple TV+ használata böngészőn keresztül:
- Menj a tv.apple.com weboldalra.
- Kattints a Sign In gombra a jobb felső sarokban.
- Jelentkezz be az Apple ID segítségével.
- A kiválasztott műsornál kattints a Play Episode gombra.
Szülői felügyelet beállítása az Apple TV+-hoz
Lehetőségünk van szülői felügyelet beállítására, amely segítségünrke lehet abban, milyen tartalmakhoz férjenek hozzá a család fiatalabb tagjai. Ezt a következőképp tehetjük meg:
- Menj a tv.apple.com weboldalra.
- Kattints a Sign In gombra a jobb felső sarokban.
- Jelentkezz be az Apple ID segítségével.
- Kattints az Account gombra a jobb felső sarokban.
- Válaszd az Account Settings lehetőséget.
- Görgess le és végezz beállításokat a Parental Controls-ban.
Családi megosztás használata az Apple TV+ esetében
A kevesebb mint 2000 Ft-os át roppant kedvező, hiszen akár 5 emberrel is megosztható egy előfizetés, így ha mindenki beszáll az árba, akkor csak pár száz forintos költséget jelent fejenként.
Pár egyszerű lépéssel hozzárendelheted családtagjaidat vagy barátaidat a csomagodhoz:
- Menj a Beállítások menübe.
- Kattintsd az Apple ID-ra. (A legtöbb esetben itt neved szerepel)
- Görgess le és válaszd a Családi megosztás lehetőséget.
- Kattints a Személyek meghívása gombra.
- A Tag hozzáadása gombbal tudsz személyeket hozzáadni a csoporthoz.
Az Apple-re jellemző felhasználóbarát felületnek köszönhetően pár perc alatt elintézheted mind a regisztrációt, mind a Családi megosztást.
És hogy milyen műsorokat érdemes megnézned?
A 10 legjobb sorozat az Apple TV-n
For All Mankind
A For All Mankind egy alternatív történelmi sorozat, amelyben a valósággal ellentétben a Szovjetunió nyeri a versenyt a holdra szállást illetően, így ők juttatnak először emberi lényt a Holdra. Így az USA folytatja a versengést, és egyre több nőt és etnikai kisebbséget toboroz az amerikai űrprogramba, sokkal hamarabb, mint a való életben. A For All Mankind 2 évada teljes egészében elérhető az Apple TV-n és már készül a 3. évad.
See
Az egyik legismertebb sorozat a listán a See, hiszen ez egy manapság még mindig izgalmas műfajban, a poszt-apokalipta témájában hasít. A készítők ráadásul olyan közönségkedvenc színészt tudtak találni, mint Jason Momoa, akinek legutóbbi nagy szerepe az Aquaman volt, de igazi hírnevet a Game of Thrones-ban Khal Drogo szerepével szerzett.
A See egy olyan világban játszódik, ahol egy ismeretlen katasztrófa miatt az emberiség nagy része megsemmisült, a túlélők pedig mind megvakultak. Hősünk élettársa azonban ikreket hoz a világra, akik rendelkeznek a látás képességével. Ez persze konfliktusokat szül az ellenséges törzsekkel szemben.
Ted Lasso
Az amerikai és európai kultúra összecsapásáról van szó, ráadásul olyan népszerű sportágakat érintve, mint az amerikai foci és az európai foci. Egy amerikai edző rövid idő alatt igen nagyra tör, és Európába érkezik, hogy egy angol focicsapat vezetőedzője legyen. A kulturális különbségek számos vicces konfliktushoz és jelenethez vezetnek, így nem csak a sport szerelmeseinek ajánlom.
Dickinson
A sokakat inspiráló Emily Dickinson költőnő történetét ismerhetjük meg ebből a sorozatból. A film számos információt tekintve tér el a valóságtól, és a hangvétele is a mai fiatalok szájíze szerint lett megalkotva, de a főhőst alakító Hailee Steinfeld alakítása miatt érdemes időt szánni a Dickinsonra, amelynek már 2 évada megjelent és érkezik a harmadik is.
Mythic Quest
Ha tetszett az HBO Silicon Valley-ja, ami az induló start-up vállalkozások mindennapjaiból csinált komédiát, akkor a Mythic Quest is a tetszésedre válhat. Itt egy videójáték-fejlesztő csapat életét követhetjük nyomon, akik néha elképesztő feladatok és problémák megoldására kényszerülnek.
Home Before Dark
A Home Before Dark szintén valós történeten alapul. Egy Hilde Lysiak nevű lány történetét meséli el, aki 8 éves kora óta publikáló újságíró volt a pennsylvania-i Orange Street News-ban. A történet érdekes fordulatot vesz, amikor a kislány egy, a háza közelében történt gyilkosság ügyében kezd nyomozásba.
Ghostwriter
A Ghostwriter-ben klasszikus gyermekmesék elevenednek meg, mint a Dzsungel könyve vagy az Alíz Csodaországban. A történet négy gyerekre fókuszál, akik izgalmas kalandokba keverednek a történetek szereplőivel karöltve. Felnőtteknek véleményem szerint egy kicsit unalmas lehet ez a sorozat, de jó eszköz lehet arra, hogy a gyerekekben feléledjen a kíváncsiság az olvasás iránt.
Defending Jacob
Egy gyilkossági rejtélyt göngyölíthetünk fel ebben a sorozatban, egy jó adag családi drámával megfűszerezve. A vád gyilkosság, a vádlott pedig egy iskolás fiú, akit egy osztálytársa meggyilkolásával gyanúsítanak. Főszerepben a Jacob apját alakító, Amerika kapitány bőréből kibújó Chris Evans illetve a Stephen King klasszikus horrorjában, az Az-ban főszerepet játszó Jaeden Martell.
Little America
A Little America nem a látványról vagy egyéb, a legtöbbek számára fontosnak tartott élményforrásokról szól. Itt az Egyesült Államokba érkező emigránsok életét követhetjük nyomon, több szemszögből nézve a rájuk váró nehézségeket és akadályokat.
Servant
Ha ismered M. Night Shyamalan munkásságát, akkor számodra a Servant kötelező darab. Misztikum, pattanásig feszülő idegek, csak úgy, mint a Split-ben vagy a Glass-ban. A Servant-ban egy fiatal házaspár gyászolja halott gyermekét, majd a nő egy új gyermeket kezd dédelgetni, aki – bár mi nem vagyunk arról meggyőződve – szerinte valóban életben van.
Te milyen sorozatokat szeretsz? Megtetszett valamelyik a bemutatottak közül? Válaszodat írd meg kommentben!