Elég gyakori forgatókönyv. Elmentek meginni egy-két italt a srácokkal vagy csajokkal szombat este. Egyik kör után jön a másik, harmadik, és valahol - valószínűleg a negyedik kör whiskey és a „menjünk valahova táncolni” között - egy látszólag átlagos szombat estéből hirtelen pánikhangulat keletkezik. A nagy becsben tartott iPhone-odnak ugyanis lába kélt, kiugrott valahogyan a zsebedből.
Szerencsére az Apple fel van készülve az ilyen helyzetekre. Az cégnek van egy „Find my iPhone” nevű szolgáltatása, és egy 2010. június óta létező mobil alkalmazás kíséretében, amellyel a felhasználók távolról meghatározhatják azt, hogy hol használják az iPhone-ukat, illetve zárolhatják és letilthatják a telefont. A „Find my iPhone” használata könnyű, a kezdeti beállításnál és aktiválásnál kicsivel többet igényel, de tényleg segít, ha fogalmad sincs, hogy hol keresd becses készüléked. A szoftver működik más Apple készülékeken is, mint az iPad, iPod Touch, és a Mac-en is. Nem akadályozza meg, hogy elhagyd a telód, de segít megtalálni, amennyiben még az elhagyás előtt aktiváltad a funkciót. Ha ilyen helyzetben lennél, és tutira megnézted, hogy nem csúszott-e be a kanapé oldalába, akkor olvass tovább.
Első lépés: Ellenőrizd a követelményeket
A „Find my iPhone” elérhető minden készüléken, amin iOS 5, vagy frissebb rendszer van. Teljesen ingyenesen használható. Szükség van egy érvényes iCloud-fiókra is, és hálózati lefedettség hiányában egy WiFi-kapcsolatra a helymeghatározáshoz.
Második lépés: Az alkalmazása letöltése és telepítése
Menj az App Store ikonra az iOS kezdőképernyőjén, keress rá a „Find my iPhone”-ra, és válaszd ki az applikációt az eredménye listájából. Ha követed az utasításokat, akkor megjelenik a Telepítés gomb, amire kattintva elindul a letöltés, és a telepítés. Az appot letöltheted iTunes-on keresztül is, és szinkronizálhatod az iOS készülékeddel.
Harmadik lépés: A „Find my iPhone” aktiválása
A telepítést követően menj a Beállítások ikonra, majd a menü közepén az iCloud opcióra. Írd be az Apple ID-dat a felugró ablakban, ha kéri, vagy menj az Ingyenes Apple ID szerzésére, és kövesd az instrukciókat az ingyenes iCloud fiók beállításához. Bejelentkezés után menj a menü aljára, válaszd ki a „Find my iPhone” opciót, pöcköld jobbra a ki-be kapcsoló csúszkát, majd menj az Engedélyezés opcióra a felugró ablakban. Ismételd meg a folyamatot ugyanazzal az iCloud-fiókkal más iOS készülékeken is, ha azokon is aktiválni szeretnéd.
Szerencsére a „Find my iPhone” többet csinál annál, mint hogy beméri az iPhone-od helyzetét. Található benne „Lezárás aktiválása” funkció az iOS 7 és frissebb változatainál, ami biztosan tárolja az Apple ID-dat az Apple aktivációs szerverein és automatikusan összeköti a készülékeddel. Így be kell vinni a jelszódat, mielőtt bárki ki akarja kapcsolni a Find my iPhone-t, újratelepíteni a készüléket, vagy aktiválni. A te részedről tehát semmilyen plusz feladatot nem igényel, de segít, ha illetéktelen kezekbe kerül a telefonod.
Negyedik lépés: Veszítsd el a készüléked
Nyilvánvalóan ez nem javasolt lépés, de valószínűleg elsősorban azért választottad ennek az app-nak a használatát, hogy megtaláld az eltűnt iOS készüléked.
Ötödik lépés: Mérd be a készüléked
Ha elveszett, használhatsz egy másik iOS készüléked, vagy az iCloud-fiókod az interneten keresztül, hogy meghatározd az elveszett, vagy ellopott készülék helyzetét. Tartsd észben, hogy nem lehet bemérni a készüléked, ha nem aktiváltad a Find my iPhone funkciót, mielőtt elveszett.
Másik iOS készülékről
Menj rá a Find my iPhone ikonra a kezdőképernyőn (az ikon egy régimódi radar kijelzőre hasonlít), vidd be az iCloud adataidat, majd menj a kék Tovább opcióra a felugró ablakban. Bejelentkezés után válaszd ki az elveszett, vagy ellopott készüléket a listából, hogy megnézd a jelenlegi helyzetét.
A helymeghatározás mellett elsötétíti a telefonod, vagy elindíthatsz rajta egy hangot – a kijelző alján lévő Tevékenységek opció alatt találhatók – de elindíthatod az intuitív Eltűnt Módot, ami lezárja a telefont egy négyjegyű jelszóval, és kijelez egy általad választott kapcsolattartó telefonszámot a lezárt képernyőn.
iCloud-fiókról a weben
Nyisd meg a böngésződ, és menj az iCloud honlapra, mielőtt bejelentkeznél az Apple ID-vel és jelszóval. Kattints a nagy Find my iPhone ikonra, majd az Összes készülékre az ablak tetején, és válaszd ki az eltűnt, vagy ellopott készüléket az aktivált készülékek listájából.
Itt is feltűnnek azok az opciók, mint a telefon elsötétítése, vagy egy hang lejátszásának kényszerítése, és az Eltűnt Mód beállítása, amivel négyjegyű jelszóval zárolhatod le a telefonodat, és kijelezhetsz egy általad választott kapcsolattartó telefonszámot.
Hatodik lépés: Cselekvés
Miután bemérted az iPhone-od vagy iOS készüléked helyzetét, használd a Find my iPhone beépített funkcióit, hogy segítsen visszaszerezni a készüléket. Érintsd meg a szürke hangszórós Hang lejátszása gombot, hogy a telefonod egy magas hangú fütyülést játsszon le folyamatosan két percig, vagy menj a szürke Telefon törlése gombra, majd az iPhone törlése megerősítésre, hogy teljes mértékben letörlődjön a készülékről minden tartalom és felhasználói beállítás.
Ha iOS 6, vagy frissebb rendszert használsz, nyomd meg középen az Eltűnt Mód gombot, majd az Eltűnt Mód Bekapcsolása megerősítésre, és add meg a telefonszámot, amin elérhető vagy. Majd menj a zöld Tovább gombra a jobb felső sarokban, írd be a kívánt üzenetet a szöveges mezőbe, kattints a zöld Kész gombra, hogy engedélyezd az üzenetet.
Persze nincs rá garancia, hogy a csörgetés, törlés, vagy üzenet küldése segít, hogy visszakap a készüléked, ha csak nem tudod, hogy nagyjából hol lehet. Ahelyett, hogy magad indulnál útnak megkeresni a tolvajt, bölcsebb értesíteni a hatósági szerveket, informálni őket a helyzetről, és visszaszerzési szándékodról. Sajnos sosem tudhatod, hogy kivel állsz szemben.
/forrás: digitaltrends.com/