Kedves Ügyfeleink! Szervizünk 2024.12.20. és 2025.01.02. között zárva tart! Nyitás: 2025.01.03-án. (X)
Te meg tudod mondani, milyen akkumulátor van a telefonodban? Mennyi ideig bírja a terhelést? Előfordult már veled, hogy napközben lemerült a mobilod, és nem volt lehetőséged feltölteni? Kerültél már kellemetlen vagy akár veszélyes helyzetbe úgy, hogy nem tudtad bekapcsolni a telefonodat?
Ha szeretnéd elkerülni az efféle szituációkat, akkor itt az ideje megtudnod, mi a különbség akkumulátor és akkumulátor között, illetve hogy melyek az e tekintetben jelenleg kapható legjobb készülékek.
A telefonakkumulátorokról nagy vonalakban
A mobiltelefon-akkuk egyik legfontosabb attribútuma, hogy mekkora a töltéstároló képességük, tehát hogy hány milliamperórásak (mAh). Minél magasabb ez a szám, az akkumulátor annál nagyobb mennyiségű elektromos áram tárolására képes.
Gyártótól függően egy új akkumulátor 300-500 töltési ciklussal rendelkezik. Ez annyit tesz, hogy ennyi alkalommal tudod úgy teletölteni, hogy ne veszítsen a kapacitásából. Természetesen nem mindegy, hogyan és milyen gyakran töltöd a telefonodat, ezt pedig az befolyásolja, hogy milyen aktívan használod. A töltés fontosságáról már írtunk korábban, itt tudod elolvasni.
Miért jó a nagy telefonakku?
Nem mindenkinek van szüksége olyan telefonra, ami nagyon sokáig bírja a strapát. Ha te például nehézgépkezelőként vagy szakácsként dolgozol, nem valószínű, hogy munka közben sokszor használod a mobilod. (Legalábbis remélem. :P)
Sokan vannak azonban, akiknek a telefon elengedhetetlen ahhoz, hogy elvégezzék mindennapi feladataikat. Az ő esetükben létszükség a nagy kapacitású akkumulátor. Nem mindegy azonban, hogy milyen készülék mellett döntenek.
Alapos megfontolás, kevesebb gond
A nagy kapacitású akkumulátorral rendelkező telefonok természetesen nem az alsó árkategóriákban találhatók, így szükséges alaposan megfontolni, mire érdemes sok pénzt kiadni és mire nem.
Tisztáznunk kell magunkban, nagyjából mekkora kapacitásra lesz szükségünk. A gyártók elérhetővé teszik, hogy egyes készülékeik hány óráig használhatók, ha például folyamatosan videót nézünk a telefonon. Erről itt egy link, ezen minden ma kapható – és már kifutott - telefon számai megtalálhatók azt illetően, hány órán át képesek működni különféle műveletek futtatása közben.
Ugyancsak érdemes odafigyelni, hogy szervizelés szempontjából milyen a lefedettség Magyarországon. Nem az aluljárókban fellelhető GSM üzletekre gondolok. Náluk nem érdemes speciális paraméterekkel rendelkező készüléket vásárolni illetve javíttatni, ugyanis egyik napról a másikra képesek eltűnni vagy elköltözni.
Sokkal célszerűbb egy jobban felkészültebb, megbízhatóbb üzletben lecsekkolni, hogy foglalkoznak-e az általunk választott készülék szervizelésével. Különösen fontos ez az akkumulátor esetében, melynek hibátlan működése elengedhetetlen. Ezt nálunk is megteheted.
Az is fontos lehet, hogy milyen gyorsan töltődik fel a készülék. Ezt a gyártók ugyancsak jelzik a készüléken, de a használati útmutatóban is megtalálod az erre vonatkozó adatokat. A lényeg, hogy minél magasabb töltési teljesítményű töltő dugható a telefonba, annál gyorsabban töltődik a készülék. Ez is szempont lehet új készülék vásárlása esetén.
A legjobb akkumulátorú telefonok 2020-ban
10. Huawei Mate XS
Akkukapacitás: 4500mAh / Töltési teljesítmény: 55W
A Huawei összehajtható készüléke az igazán nagyravágyók célpontja. 8 magos processzor, 512GB belső memória, 4 hátlapi kamera és még sok más extra, mely kiemelkedővé teszi a többiek közül. Az akkumulátora azonban nem cserélhető, tehát hosszútávon nem a legjobban megtérülő befektetés. Az ára sem ezt hivatott igazolni, a készülék közel 7 számjegyű magyar forintba kerül.
9. iPhone 11 Pro Max
Akkukapacitás: 3969mAh / Töltési teljesítmény: 18W
A legnagyobb akkukapacitással rendelkező Apple készülék, mely ugyan jelentősen elmarad a listán szereplő többi készüléktől (már ami az aksit illeti), ugyanakkor ez is előrelépés a korábbi legerősebb telefonjukhoz képest. A 11 Pro Max több mint 5 órával bírja tovább, mint a XS Max.Ha ragaszkodsz a márkához, és komoly akkumulátorigényed is van, az iPhone 11 Pro Max a legjobb választás.
8. OnePlus 8
Akkukapacitás: 4300mAh / Töltési teljesítmény: 30W
Nagy akkumulátor, mely ráadásul rendkívül gyorsan tölthető. A 30W-os töltési teljesítmény kiemelkedőnek tekinthető. Ezenkívül komoly hardveres háttérrel látták el (256GB tárhely, 12GB RAM), és még a most éledező 5G hálózatot is támogatja.
7. Samsung Galaxy A70
Akkukapacitás: 4500mAh / Töltési teljesítmény: 25W
A 4500mAh egy átlagos felhasználó kiszolgálása közben 2 napig bírja, így egy aktívabb tulajdonos kihúzza vele akár egy teljes napig is. Kiemelkedő tulajdonság ennél a készüléknél, hogy alkalmas a gyorstöltésre is. Az A70 nem tekinthető a gyártó zászlóshajójának, ennek ellenére a második legerősebb akkumulátorral látták el, amiért jár a pacsi a Samsungnak.
6. Samsung Galaxy S20 Plus
Akkukapacitás: 4500mAh / Töltési teljesítmény: 25W/15W wireless
Felső kategóriás készülékről lévén szó, itt már képbe kerül a vezeték nélküli töltési mód. Ezen a szinten véleményem szerint ez már elvárás lehet. (Mondom ezt úgy, hogy számomra ez nem lenne szempont új készülék vásárlása esetén.) A 4500mAh-s akkumulátor az egyik legjobb elérhető erőforrás, így 1-2 napig lehet rá számítani felhasználói aktivitástól függően. Egy masszívabb használat (5G, 120Hz-es képernyőfrissítés) azonban lényegesen rövidítheti az akkumulátor töltöttségét, de az 1 napot így is ki kell bírnia az S20 Plus-nak.
5. Huawei P40 Pro
Akkukapacitás: 4200mAh / Töltési teljesítmény: 40W/27W wireless
A kínai cég legerősebb készüléke a listán – figyelmen kívül hagyva a 10. helyen szereplő szuperkészüléket – a megfizethető kategória egyik legkívánatosabb darabja. Nem rendelkezik a legnagyobb kapacitású akkumulátorral, de a gyártó kompenzálta ezt a kiemelkedően gyors tölthetőséggel. Ők a gyorsaságot választották a mennyiség helyett. Ez is lehet egy jó megközelítés.
4. OnePlus 8 Pro
Akkukapacitás: 4510mAh / Töltési teljesítmény: 30W/30W wireless
A gyártó első vezeték nélkül tölthető telefonja, ráadásul ezt megfejelték azzal, hogy azonos sebességgel tölthető vezetékkel illetve anélkül. Nagyszerű!
A 120Hz-es képernyőfrissítéssel és a 12GB memóriával csúcskategóriásnak tekinthető, nem is beszélve arról, hogy a készülék vízálló.
3. Samsung Galaxy A90 5G
Akkukapacitás: 4500mAh / Töltési teljesítmény: 25W
A dobogó harmadik fokára kapaszkodott az A90, mely nem rendelkezik olyan impozáns belsővel, mint a gyártó S20-as telefonjai, de ezen a listán nem is a processzor erejével lehet jó helyezéseket elérni. A 6GB RAM és a többi telefonénál kissé gyengébb processzor is mind hozzájárul ahhoz, hogy ez a készülék ilyen előkelő helyen szerepel a listánkon. Nincs túlgondolva, véleményem szerint megfelel a mai elvárásoknak. Az akkumulátort tekintve viszont abszolút elit.
2. Samsung Galaxy S20 Ultra
Akkukapacitás: 5000mAh / Töltési teljesítmény: 45W/15W wireless
A Samsung csúcskészüléke, itt aztán mindent ellőttek a készítők, ami csak a csövön kifért. 6.9”-es képátló, 3200 x 1440 pixel-es felbontás, 5G támogatottság, 8 magos processzor, 128GB belső memória és egy 5000 milliamperórás akkumulátor. Minden, amit csak elvárható egy okostelefontól. A 45W-os töltési teljesítmény kifejezetten nagy pozitívum, tekintve, hogy egy 5000 mAh-s akkumulátort kell teletölteni. Az ára azonban nem indokolta, hogy ezen a listán a legjobb helyezést érje el, ugyanis közel 400 ezer Ft-ot kérnek érte.
1. Moto G8 Power
Akkukapacitás: 5000mAh / Töltési teljesítmény: 15W
A Moto G8 nem tartozik a legjobb telefonok közé. Igazság szerint átlagosnak tekinthető, egy tulajdonságától eltekintve, amelyben azonban világbajnok. Ez nem más, mint az akkumulátor. Ugyanaz az 5000mAh-s egység van benne, mint a második helyen végzett S20 Ultrában, itt azonban nincs olyan komoly hardver köré építve, ami egy nap alatt lemerítené. Félreértés ne essék, nem gyenge a telefon. A 6,4”-es képátló meglehetősen impozáns, a 4GB RAM is rendben van.
A Motorola szerint a G8 Power akár 3 napig is képes működni egy feltöltéssel, ami példátlan az érintőképernyős készülékek megjelenése óta, így nem is kaphatott más helyezést ezen a listán, mint az elsőt.
Konklúzió
A listán szereplő készülékek meglehetősen széles skálát fednek le, ami hardveres kvalitásaikat illeti. Közös bennük azonban, hogy akkumulátorkapacitás terén mindegyik felső kategóriásnak tekinthető. Több vezető márkát is szerepeltettünk, hogy a márkahű vásárlók is megtalálják kedvenc gyártóik legjobb modelljeit.
A Huawei és a OnePlus két készüléke is felkerült, a Samsung pedig egyenesen 4 típussal van jelen, így kijelenthető, hogy ők fedik le legjobban a vásárlói igényeket.
Az Apple-től csak az iPhone 11 Pro Max fért fel, így az almás cég szerelmesei nem kerülnek nehéz helyzetbe, ha erős akkumulátorral ellátott készüléket akarnak vásárolni. Bár nincs sok választásuk.
A győztes pedig a Motorola G8 lett, vitathatatlanul ez a legjobb, ha az akkumulátorkapacitást párhuzamba állítjuk a készülék felszereltségével és árával. Ha neked új telefon vásárlásakor az a legfontosabb szempont, hogy meddig bírja az akkumulátor, a G8-nál jobbat nem találsz.
A mobiltelefonok karbantartása és helyes töltése mellett egyes alkalmazásokkal is hozzájárulhatsz az akkumulátor élettartamának növeléséhez. Ezekről az applikációkról ebben a cikkünkben olvashatsz bővebben.
Nyugodtan írd meg kommentben, milyen készüléket használsz, és hogy mennyire vagy elégedett az akkumulátorával.