Betört az iPhone kijelzővédő üvegfóliád. Ez a szerencsésebb eset, egy iPhone kijelző csere ára jóval magasabb, mint a kiegészítőé. Azt viszont tudnod kell, hogy a törött védőréteg hatásfoka nagymértékben alul marad az ép darabbal szemben, így mindenképpen cseréld le, amint tudod! Mutatjuk, hogyan.
A törött iPhone kijelzővédő fólia levétele
Több módja is van annak, hogy a már betört iPhone kijelzővédődet levedd a készülékedről. A különböző módok közt érdemes aszerint választanod, hogy mennyire érzed úgy, hogy nehéz lesz levenned a fóliát, mert esetleg még nagyon oda van ragadva a kijelzőhöz. Egymás után is megpróbálhatod őket, ha az egyik nem hozott sikert.
Mielőtt elkezdenéd, megpróbálhatod a legalacsonyabb hőfokon rövid ideig meghajszárítózni a kijelzőt (kb. 15 másodpercig). Ez egy kissé felmelegíti az iPhone üvegfóliát, az alatta lévő ragasztó pedig kissé elengedhet. De vigyázz arra, hogy tényleg csak úgy és csak addig csináld, ahogyan leírtuk!
1. módszer
Mielőtt bármi bonyolultabb műveletbe fognál, próbáld meg egyszerűen az ujjaid segítségével eltávolítani a kérdéses iPhone kijelzővédő fóliát.
- Először próbáld meg a sarkaknál, valamelyik esetében hátha sikerrel jársz.
- Amint elkezdett feljönni valahol, kezdd el egyenletesen, több oldalról is húzni, ne csak az egyik sarkából. Ez abban segít, hogy ne hulljon a törés mentén darabjaira az üveg, mielőtt le tudnád szedni teljesen.
- Figyelj arra is, hogy tényleg a leírtak alapján állj neki a folyamatnak, különben puzzle-módra szedheted össze a tengernyi darabkát, amire széthullik az üvegfólia!
2. módszer
- Próbálj meg egy fogpiszkálót használni, szintén a sarkaknál kezdve a műveletet, ahogy előbb írtuk. (Természetesen az élesebbik oldalával állj neki a küldetésnek.)
- Ha valamelyik sarok megadta magát, akkor már használhatod az ujjaidat is. Ismét megjegyeznénk, hogy lassan, óvatosan, egyenletesen próbálkozz, nehogy felkarcold az iPhone kijelzőjét.
- Ha kéznél van egy hitelkártya, megpróbálhatod betenni a már feljövőben lévő fólia és a kijelző közé, majd lassú, egyenletes nyomással könnyedén leszedheted az iPhone kijelzővédő fóliát.
3. módszer
Milyen szerelési útmutató lenne ez, ha nem adnánk esélyt a szigetelőszalagnak?!
- Tekerj körbe 2 ujjadon szigetelőszalagot úgy, hogy a ragadós fele legyen kifelé.
- Kezdheted ezúttal is az egyik saroknál. Nyomd rá a szigetelőszalagot az egyik ujjaddal, majd a nyomás után szép lassan húzd lefelé a másik ujjadat. Ez remélhetőleg odaragasztja a szigetelőszalagot a fóliához elég erősen ahhoz, hogy szépen le is húzhasd vele a kijelzőről azt a sarokban parkoltatott ujjaddal.
Az új iPhone edzett üveg kijelzővédő fólia felrakása
Remélhetőleg elég régen raktad fel az előzőleg megvásárolt iPhone kijelzővédő fóliádat (a legoptimálisabb esetben mi raktuk fel) így valószínűleg már nem emlékszel a mozdulatsorra. Ezúttal is több lehetőség közül választhatsz. Minden módszer esetében szükséges leszögezni, hogy érdemes a kezedet előtte alaposan megtisztítani a portól, piszkoktól, nehogy azok a kijelződön köszönjenek vissza a felhelyezés után.
Száraz felhelyezés
Ez a módszer azokhoz az edzett üvegfóliákhoz alkalmazandó, amelyekhez nem tartozik külön ragasztóanyag. Mivel a legtöbben ilyen típusú kiegészítőt választanak, így a felhelyezés mozdulatainak egy külön cikket szentelünk, amit itt tudsz elolvasni.
Nem mindegy, hogy a telefonodra milyen típusú (és persze árfekvésű) iPhone üvegfóliát választasz. Annak érdekében, hogy tökéletes képet kapj a piacon található típusokról, olvasd el erről szóló írásunkat!
Nedves felhelyezés
Ez a módszer azokhoz az edzett üvegfóliákhoz alkalmazható, amelyekhez külön a felhelyezést segítő ragasztóanyag is jár. Azért lehet jobb az előző módszernél, mert kevesebb eséllyel marad por vagy piszok a fólia alatt.
- Tisztítsd meg a telefonod kijelzőjét a kapott spray-vel majd töröld át egy mikroszálas törlőkendővel.
- Fújj a spray-ből az iPhone edzett üveg kijelzővédő fólia mindkét oldalára! Ne sajnáld, nehogy megszáradhasson a felhelyezés közben.
- Óvatosan helyezd a fóliát az iPhone-od vagy iPad-ed kijelzőjére.
- Használd a mellékelt eszközt a fölösleges folyadék kiszorítására a fólia alól.
- Ezt is kezdd középről, majd gyengén nyomd a szélek felé! Vigyázz arra, hogy ne mozgasd el a védőfóliát a művelet során.
- Hagyd megszáradni legalább fél óráig! Ha tokban használod a készüléked, akár több órát is érdemes várnod, hogy a tapadás már maximumon legyen, és ne mozdulhasson el az iPhone kijelzővédő fóliád.
Érdemes mindig nedvesen tartani a fóliát a felhelyezés közben. Ha valamiért nem sikerült gyorsnak lenned, vagy nem lett pontos az első illesztés, fújj rá bőven a fóliára ismét, ne sajnáld! A türelem meghozza az eredményt.
Fontos tudnod, hogyha bármilyen kis repedés is keletkezik az iPhone kijelzővédő fóliádban, azonnal érdemes lecserélned, mert nem lesz kellően ellenálló a sérülésekkel szemben.
Nyugodtan bízd ránk!
Akármennyire is igyekszik az ember az első néhány felhelyezés rendszeresen félresikerül - hiszen nem ezzel foglalkozol minden egyes nap. Éppen ezért azt javasoljuk, látogass el személyesen üzleteinkbe, ahol a nálunk vásárolt iPhone kijelzővédő fóliákat ingyen felhelyezzük készülékedre. Garantáltan nem fogsz csalódni, rengeteg tapasztalatunk van benne!
(forrás: http://www.imore.com)