Mindnyájan szeretnénk egy olyan mobilt, aminek a birtokában nem kell azon aggódni, hogy picit vizes lesz a telefonunk, sőt, sokszor arra vágyunk, hogy kiváló minőségű vízalatti képeket készíthessünk. Plusz, az is megnyugtató tud lenni, amikor elég mindössze tisztára törölni vizes telefonunkat ahelyet, hogy fizetnünk kell egy olyan baleset után, amit nem áll a garancia (pl. telefonok vécébe ejtése).
Ha vízálló telefont keresel a Samsung annyival könnyített a dolgodon, hogy „csak” két remek vízálló mobilt dobott a piacra. Ha azonban nem akarsz lemondani az iPhone-ról, akkor sincs gond, ugyanis az Apple termékekhez rengeteg király cseppálló tokot lehet most kapni. Érdemes azonban figyelembe venned, hogy a WC-be ejtés elleni védelmet ez sem garantálja teljes mértékben.
Az egyik dolog, amire nagyon oda kell figyelned a vízálló mobilok vásárlásánál, az a védelem szintje. Bizonyos vízálló okostelefonok mindössze egy kisebb csobbanást bírnak el, miközben néhány vízbiztos mobil fél órát is kibír a víz alatt, 3-6 láb mélységben. Egy masszívabb telefon még az esetleges ütődéseket és sérüléseket is bírja, anélkül, hogy törés következne be.
Habár nagyon nehéz megtalálni a tökéletes vízálló okostelefont, azért minden szempontot figyelembe véve összegyűjtöttünk 5 olyan mobilt, amik egytől-egyig kiemelkedően teljesítenek szituációtól és szükséglettől függően.
A lista a következő:
Samsung Galaxy S7
A Samsung Galaxy S7 egy viszonylag költséghatékony okostelefon, gyönyörű kijelzővel, csodás dizájnnal és kiváló kamerával. Mindezek mellé természetesen bizonyos fokon vízálló is; kb. félórát bír ki 5 láb mélységű vízben. Ez annyira tökéletesen elég, hogy készíts 1-2 képet a medencében, de túl sokáig semmiképp ne tarts lent a víz alatt a mobilt!
(fotó: colorcam.blog.hu)
A telefon kijelzője mellesleg egy 5.1 inches Quad HD kijelző, emellé a kamera is nagyon jól teljesít, ugyanis 12 megapixellel bír, ezáltal kiemelkedően jó fotókat tudsz készíteni vele.
Samsung Galaxy S7 Edge
(fotó: pcmag.com)
Az S7 nagyobb verziója, a Samsung Galaxy S7 Edge a lekerekített széleivel az egyik kedvenc mobilunk eddig 2016-ban, így egyből a listára került, hiszen ez is ugyanannyira vízálló, mint az S7. Ha szereted a nagy kijelzőket (5,5 inch Quad HD) és a stílusos, lekerekített képernyőt és széleket, akkor ez a Te mobilod! Amellett, hogy gyönyörű és vízálló, még rengeteg extra bújik meg ebben a készülékben!
Samsung Galaxy S6 Active
A Galaxy S6 Active az S6 sokkal szívósabb változata, ami az S7-hez hasonlóan fél órát bír maximum 5 láb mélységű víz alatt, ami bőven véd téged a véletlenszerű vízhatásoktól, és pont elég arra, hogy bevidd magaddal a medencébe a telefonod.
Emellett az S6 Active olyan kialakítást kapott, ami nem csak a víztől óv, de az eséseket is bírja - a katonai besorolása (IP68) alapján a mobil vízálló, de jól bírja a hőváltozásokat, a port és még az eséseket is. Ez már csak azért is fontos szempont, mert rengeteg vízálló telefont hoznak be a szervizbe például vécébe ejtés után, azt gondolván, hogy a telefon vízállóságával van a probléma, miközben a becsapódás nagyban változtathat a vízálló mobilok „tűrőképességén”.
(fotó: newmobilereview.com)
A Galaxy S6 Active ráadásul kívül is erős! Az 5,1 inches Quad HD kijelzőt szinte öröm nézni, emellett az erős processzor és a nagy memória (3GB RAM, 32GB tárhely) segít abban, hogy a telefonod gyors legyen és terhelhető. A kamerákról sem nagyon lehet panaszkodni, a 16 megapixeles kamerához 5 megapixeles előlapi kamera társul. Az operációs rendszer Android Lollipop, tehát a frissítésekkel sem lesz sok gondod.
A telefon nyomógombjainak kialakítása miatt az sem gond, ha vizes kézzel szeretnéd nyomkodni a telefonod, mindemellé elég nívós használati időt társítottak a készítők.
Nem mellesleg már megjelent a Samsung Galaxy S7 Active is, ami szintén vízállónak van elkönyvelve, azonban ez a dolog néhány nemrégiben napvilágra kerülő hír és teszteredmény alapján vitathatónak bizonyul.
Samsung Galaxy S5
A Samsung Galaxy S5 kitűnő választás azoknak, akik a legköltséghatékonyabb vízálló telefont keresik a piacon. A 2014-ben bemutatott modell 3 láb mélységű bír fél órát, mely teljesítmény nem tér el nagyban az előző modellekétől. Hogyha mélyvízbe szeretnél merészkedni a telefonoddal, nem biztos, hogy ez a telefon a legmegfelelőbb választás, de strandolós fényképek készítésére és kádban való használatra tökéletes szerkezet.
(fotó: 3g.co.uk)
Mindenképp figyelj oda arra, hogy a vízállósság ellenére azonban a Galaxy S5 hátlapja könnyen eltávolítható, így ha ez nem rögzít megfelelően, könnyen előfordulhat, hogy akkumulátor cserére vagy egyéb javításra lesz szükség egy nagyobb merülést követően.
Teljesítményét tekintve ez a telefon is kiemelkedő a saját árkategóriájában; a kamerák nagyon jók és a kijelző is remek képeket ad.
Kyocera Brigadier
A Kyocera Brigadier azoknak lett kitalálva, akik strapabíró vízálló mobilt keresnek. Viszont ez a telefon egy régebben megjelent modell, így nem is bír olyan funkciókkal, mint a lista előző tagjai. Sajnos, ez a sorsa a legmasszívabb telefonoknak; a legerősebbek általában régebbi szoftvereket és kevésbé korszerű funkciókat kapnak. A szívósságnak ára van…
(fotó: cnet.com)
Viszont valóban olyan mobilról beszélünk, amihez nem szükséges tokot venni, hiszen tényleg nagyon „kemény”, és egyáltalán nem rossz a teljesítménye sem. A 4,5 inches Sapphire kijelző ellenáll a karcolásoknak és a sérüléseknek, vízállóságát tekintve pedig igen impresszív mélységben (6 láb) bírja fél órán keresztül a víz alatt. A Galaxy S6-hoz hasonlóan ez a mobil is megfelel a katonai teszteknek; a mobil jól bírja a port, a rázkódást, és különféle külső tényezőket (hő, köd stb.). Konkrétan ez a telefon 2016 Nokia 3310-ese némi vízállósággal.
Összegzés
Ezek azok a telefonok, amiket ajánlani merünk, ha vízálló telefont keresel. A téma viszont kissé kényes (és mindig is az volt), hiszen a mobilok vízállósága sokszor az adott szituáción múlik. Ne felejtsd el, hogy a vízálló telefonok sokszor laboratóriumi körülmények között végzett teszteken mennek át, így tényleg kibírnak egy „finomabb” víz alá merülést, de más a helyzet, ha valamilyen vízzel telített helyre csapódik be a telefonod. Ilyenkor könnyedén széttörhetnek, elcsúszhatnak kisebb alkotóelemek és meg is történt a baj, a telefon már annyira nem is vízálló. És ne is beszéljünk a tengeri sóról, ami még vízálló telefonok esetében is kerülendő…
Ne feledd tehát, hogy bármikor érheti vízben is baj a vízálló mobilod, viszont szerencsére szervizünkben az ilyen esetleges baleseteket is tudjuk orvosolni ultrahangos tisztítással, ami sokszor csodát tehet az átázott telefonokkal, bár ez sem garancia az ázás utáni hibátlan működésre.
(forrás: gottabemobile.com)