Kedves Ügyfeleink! Szervizünk 2024.12.20. és 2025.01.02. között zárva tart! Nyitás: 2025.01.03-án. (X)
Ma már majdnem mindenkinek van okostelefonja, lévén egy olyan eszközről beszélünk, mely jelentősen megkönnyíti a hétköznapi teendőket. Sokan azonban még ma sincsenek tisztában azzal, mennyire fontos a kijelző hatékony védelme - ha másért nem is, azért, mert komoly összegeket lehet így spórolni. A Zagg készített egy remek kutatást az okostelefonok töréséről, melyet most mi is bemutatunk neked. Érdemes elolvasnod!
Azt valószínűleg már felesleges hangoztatni, hogy az okostelefonoddal gyakorlatilag bármit megtehetsz. Emlékeztetőket állíthatsz be, két koppintással kiválaszthatod, melyik közeli étteremben ünnepeljétek meg a közelgő évfordulót, felhőből érheted el és szerkesztheted a munkádhoz elengedhetetlen dokumentumokat vagy ellenőrizheted a banki egyenleged, esetleg leüthetsz egy vásárlást. Mindezt néhány másodperc alatt, alig 2-3 koppintással.
Arról viszont már kevesebb szó esik, hogy az okostelefonok pontosan azzal váltak a legveszélyeztetettebb eszközök egyikévé, hogy ilyen mértékben beépültek a mindennapjainkba. Ha most végiggondolod, hogy az elmúlt néhány órában hányszor volt a kezedben az eszköz a hálószobában, a fürdőben, a konyhában, a lépcsőházban, a liftben, az utcán, a metrón, a boltban, a munkahelyeden, a villamoson, az edzőteremben, a futópályán - és ezt a sort még számos helyszínnel folytathatnánk, - az eredmény az lesz: az évtizedek során gyakorlatilag növesztettünk egy mindentudó kütyüt a markunkba. Azzal pedig, hogy a telefon szinte egész nap a kezedben van, sokkal valószínűbb, hogy egy óvatlan pillanatban leejted és összetöröd azt.
Úgy gondolod, meg tudod óvni az okoseszközöd kijelzőjét?
A legfrissebb amerikai kutatások szerint csak az Egyesült Államokban 23,5 milliárd dollárt költenek a felhasználók okostelefon javításokra - ebből 10,7 milliárd dollár csak iPhone javításokra megy el. A javítások legfőbb okai pedig a karcolások, repedések és kijelző törések. És ezzel el is érkeztünk a 2010-es évek egyik leggyakrabban szajkózott mondatához: "a kijelzővédők használata elengedhetetlen fontosságú az okostelefon-tulajdonosok számára". Persze ezek önmagukban csak üres szavak és a legtöbben elintézik annyival: "nekem nincs szükségem kijelzővédőre, tudok vigyázni a telefonomra." Lássuk, mit mondanak erről a számok!
A valóság az, hogy a 35 év alattiak 50%-a 12 hónap leforgása alatt legalább egyszer összetöri újonnan vásárolt készülékét. Az iPad-eknél sem jobb a helyzet, ugyanis az adatok azt mutatják, hogy a meghibásodott tabletek 64%-a leejtés során repedt meg vagy tört el. A statisztikák szerint tízszer valószínűbb, hogy összetöröd a telefonod, mint az, hogy ellopják tőled vagy elveszítsd azt.
Elsőre talán meglepőnek tűnhet, - bár a számok ugye ritkán hazudnak, - hogy az okostelefon-tulajdonosok 27%-a ejtette már WC kagylóba, mosogatóba vagy öntötte le vízzel, esetleg üdítővel a készülékét. Ha veled is ez történne és még időben reagálsz, a beázott okostelefon problémája ultrahangos tisztítással orvosolható.
A védtelen kijelző következményei
Az iPhone tulajdonosok 40%-a nem tud emailt küldeni/olvasni vagy nem ér el bizonyos karaktereket a törött iPhone kijelző miatt. A felhasználók 27%-a pedig ugyanebből az okból kifolyólag nem tudja az olyan - mára már létfontosságú - appokat használni, mint a Facebook vagy a Térkép, 20%-uk nem tud fotót készíteni a telefonnal és most figyelj, 20% fel sem tudja oldani az eszközt a törött kijelzőn.
Ilyenkor a legtöbben általában a kijelző cseréje mellett döntenek, de ennek is több módja lehetséges. Az első, hogy az Apple vagy más gyártó saját szervizeinek egyikében intézed a javítást, így viszont 2-3 hétig is eltarthat, amíg visszakapod a legfontosabb eszközöd - rajta a legfontosabb adataiddal.
A másik opció, hogy keresel egy megbízható, precíz okostelefon szervizt, ahol garanciát vállalnak a telefon javítására - ez utóbbi rendkívül fontos, ha valaki nem vállal garanciát a munkájára, eszedbe se jusson nála hagyni a készüléked! Az ilyen garancián túli szervizekben általában azonnal, problémásabb, ragasztott készülékek esetén (mint pl. Sony Xperia mobilok) néhány óra leforgása alatt megjavítják a sérült telefonod és már használhatod is. Sok szervizben ígérnek gyári iPhone kijelzőket, ezek nagy része azonban szimpla ferdítés, átverés. Más gyártók kijelzőiből akadhatnak gyári darabok, erről érdemes a választott szerviz ügyfélszolgálatán érdeklődnöd.
Mivel előzhetem meg a kijelző törését?
A statisztikák szerint az okostelefon-tulajdonosok fele használ valamilyen kijelzővédőt a készülék megóvásának érdekében. Sokan már a telefon megvásárlásával egy időben beszerzik a kiegészítőt és bár elsőre úgy gondolnád, nekik van igazuk, ez nem feltétlenül igaz.
Számos elektronikai szaküzletben sajnos mind a mai napig nincs megfelelő választék, ha kijelzővédőt szeretnél vásárolni. Az egyszerű, évtizedek óta a piacon lévő fóliákat potom pénzekért veheted meg a legtöbb szolgáltatónál, GSM üzletben vagy egyéb elektronikai szaküzletben. Az igazán hatékony védelmet garantáló, edzett üvegből készült kijelzővédők azonban sok helyen nem érhetők el. Érdemes tehát olyan üzletben keresned, ahol a legtöbb kijelzővédő típus elérhető és magad döntheted el, milyen kialakítású, színű és legfőképpen milyen anyagból készült screen protectort szeretnél.
Végül a kifogások
Akadnak azonban, akik valamilyen oknál fogva úgy gondolják, nincs szükségük semmiféle kijelzővédőre vagy okostelefon tokra. (Reméljük, te nem tartozol közéjük!) Azon felhasználók 48%-a, akik semmilyen formában nem gondoskodnak a készülékük védelméről, attól tartanak, hogy az eszköz így kevésbé lesz mutatós, 25%-uk nem szívesen költ az eszköz védelmére, 27%-uk pedig egyszerűen túl lusta ahhoz, hogy érdemben foglalkozzon a kérdéssel.
Az egy főre jutó átlagos okostelefon javítási költség 43 200 Ft, egy átlátszó, edzett üveg kijelzővédő átlag ára pedig 4 490 Ft. Talán nem is érdemes tovább magyarázni, hogy mennyire kifizetődő gondoskodnod a megelőzésről.
Ha pedig teljes körű védelmet szeretnél biztosítani a telefonod számára, mindenképpen a kijelzővédő mellé mindenképpen érdemes beszerezned egy masszív, ütésálló okostelefon tokot is. Webáruházunkban számos márkájú és típusú tok és egyéb okostelefon kiegészítő képviselteti magát, érdemes rájuk vetned egy pillantást!
(forrás: Zagg)