Az iPhone X izgalmas újítás volt az Apple részéről 2017-ben és az egyik legmeghatározóbb készülékké vált az utóbbi egy évben. Sajnos ezzel együtt eddig nem látott problémákkal is kell szembesülnie annak, aki a modell mellett teszi le a voksát. Megmutatjuk, milyen hibákra kell felkészülnöd az iPhone X használata mellett és milyen lehetséges megoldás létezik ezekre.
1. Face ID problémák
Jelenleg a Face ID talán a legbiztonságosabb rendszer, amivel védheted a telefonodat az illetéktelen behatolókkal szemben, de ez persze korántsem jelenti azt, hogy tökéletes lenne. Sokszor felmerült már az iker probléma, vagyis többen jelezték, hogy testvérük könnyedén fel tudta oldani a készüléküket – sőt, ismerünk olyan sztorit is, ahol ez szimpla rokoni kapcsolattal is sikerült.
Előfordul azonban az is, hogy az azonosítás egyszerűen nem akar sikerülni, pedig te magad szeretnéd feloldani a telefonod. Ez történhet például azért, mert a notch előtt valamilyen szennyeződés vagy por van, így nehezebben végzi el az illetékes szenzor a dolgát. Ezen értelemszerűen óvatos tisztítással könnyedén segíthetsz.
Nehézséget okozhat az is, ha rosszul megvilágított környezetben szeretnéd működésre bírni a Face ID-t vagy drasztikusan megváltoztattad a külsődet a legutóbbi feloldás óta. Miután a telefonod jobb híján jelszót kér, alkalmazkodik a változásokhoz és a legközelebbi alkalommal valószínűleg már sikerülni fog a folyamat.
Ezt viszont meghiúsíthatja, ha valamelyik barátod üti be a kódot és az ő arcvonásait jegyzi meg a szenzor. Ilyenkor gyors és majdnem mindig biztos megoldás, ha visszaállítod a Face ID-t a Beállítások menüben és újra beazonosítod az arcvonásaid vele.
2. Kijelző hibák
Az OLED kijelzők a rengeteg előny mellett azért erőteljesen tartogatnak hátrányokat is, ebből pedig az iPhone X is megkapta a maga részét. Ha előfordult már veled, hogy egy másik szögből nézve a képernyő színeit elcsúszni vélted – kékes, hideg lett – akkor tudd, hogy nincs szükséged szemüvegre, ez egy általános hiba.
A másik iPhone X finomság a beégett kijelző esete. Ez azt jelenti, hogy amikor egyik tartalomról a másikba lépsz át, az előbbiből némi grafika hátramarad és ott éktelenkedik továbbra is a képernyőn. Ilyet leginkább a notch környékén láthatsz, de ez is épp elég lehet ahhoz, hogy az agyadra menjen.
Ennek elkerülésére bevethetsz néhány trükköt:
- Bizonyosodj meg róla, hogy az Automatikus fényerő engedélyezve van.
- Állíts be rövid zárolási időt a telefonodra vagy figyelj rá, hogy mindig alvó állapotba teszed, amikor épp nem használod.
- Próbálj meg nem órákig használni olyan alkalmazásokat és játékokat, amik statikus képeket jelenítenek meg. (Egyszerűbben: ne legyen egy konkrét állókép túl hosszú ideig a képernyőn.)
Sajnos olyan hiba is előfordulhat ennél az alkatrésznél, amin otthoni körülmények közt nem tudsz segíteni. Többször fordult elő, hogy az iPhone X kijelzőjén egy függőleges, zöld csík jelent meg, amit csak cserével lehetett megoldani. A problémát egyébként az Apple is elismerte és szerencsére ez leginkább a korai megjelenésű készülékeknél jelent meg, de nem árt, ha tudsz róla.
3. Hívás és érintésérzékelés gondok
Bár a két jelenség nem függ össze, de hasonló tüneteket produkál - mindkét esetben némi késést érzékelhetsz használat közben. Hívások esetén előfordulhat, hogy a csengőhang ugyan már jelez és a képernyőn is látod a beérkező hívást, de a hívás fogadás/elutasítás gomb csak később jelenik meg. Az érintésérzékelés pedig több esetben nehézkesen sikerült a felhasználóknak, bár ez leginkább hidegebb éghajlatra jellemző hibajelenség.
Jó hír viszont, hogy bármelyik problémát is észleled, szoftveresen megoldható a helyzet, mivel az iOS 11 korai verzióira jellemzőek ezek a meghibásodások. Frissítsd a készülékedet a legújabb, iOS 12-re és pillanatok alatt elszáll a gondod.
Nem szeretnél otthon bajlódni ezzel? Gyere be bármelyik szervizünkbe, kollégáink örömmel segítenek neked a szoftverfrissítésben!
4. Recsegő hangszórók
Ha még nem tekerted fel maximumra az iPhone X hangerejét, akkor itt az ideje. Ugyanis sokan panaszkodtak már azzal kapcsolatban - nem csak ennél a modellnél, de iPhone 8 esetében is - hogy komolyabb hangerőn a hangszóró elkezd recsegni, ropogni és ez eléggé kellemetlen lehet egy ilyen drága készüléknél.
Érdemes ezért letesztelned a telefonod, vajon érintett-e a problémában és ha igen, először próbálkozz meg a szoftverfrissítéssel. Ha ez sem segít, valószínűleg hangszóró cserére lesz szükséged.
5. Véletlenszerű képernyőfelvételek
Mivel az iPhone X már home gomb nélkül jelent meg, így a screenshot készítés is más kombinációt igényel. A gond ezzel csak annyi, hogy két oldalsó gomb szükséges hozzá, ezért könnyen előfordulhat, hogy a zsebedben véletlenül megnyomod ezeket és egész képernyőfotó sorozatot készítesz anélkül, hogy tudnál róla. Aztán lehet már csak azt veszed észre, hogy egyik napról a másikra fullon lesz a tárhelyed.
Persze ha gyakran csekkolod a fotóidat, akkor gyorsan törölni is tudod a meglepetés képeket, de megelőzni nem igazán tudod az ilyen bakikat. Beszerezhetsz esetleg egy olyan iPhone X tokot, amiben a gombok egy kicsit süllyesztve helyezkednek el, de ez meg épp a kényelmes használatot nehezítené meg. Szóval csak óvatosan a zsebekkel.
Te milyen frusztráló iPhone X hibával találkoztál? Osztd meg velünk kommentben, hogy megtaláljuk a megoldást!