Ha kíváncsi vagy, miért is nem mindegy milyen minőségű kijelzőt kapsz egy szervizben a pénzedért, ajánlom figyelmedbe ezt az összefoglalót a jelenleg elérhető iPhone XS kijelzőkről.
Ha összetört a készüléked és szeretnéd azt megjavíttatni anélkül, hogy heteket kéne várnod a hivatalos Apple szervizre, akkor minden bizonnyal egy garancián túli szervizt választasz. Helyszínen, 30-60 perc alatt megjavítják, és akár meg is várhatod. Ez a szerviz aktuális leterheltségétől is függ. Persze nem a köznyelv szerint vett "gyári" iPhone XS kijelző kerül a telefonodba, de annak minőségével gyakorlatilag teljes mértékben megegyező alkatrész. A két kijelző közti különbség szabad szemmel nem észrevehető. A Smart Clinic szervizben egy iPhone XS kijelző cserére a piacon egyedülállóan élettartam garanciát vállalunk.
Jó ha tudod, az Apple nem bocsájtja kereskedelmi forgalomba az általuk gyártósorra küldött kijelzőket. Ha egy szerviz garantálja, hogy gyári Apple kijelzőt szerel be a készülékedbe, az annyit takar, hogy azt egy másik iPhone készülékből szerelték ki. Ennek hátránya is lehet, hiszen nem feltétlenül új készülékből bontják azt. Arról nem is beszélve, hogy ezzel kevesen foglalkoznak, hiszen nincs annyi bontársa váró készülék, ahányat javítani szeretnének. Illetve nem is gazdaságos egy működő iPhone Xs-t szétszerelni és alkatrészenként eladogatni.
Itt lépnek színre a különböző minőségű, utángyártott alkatrészek. Ez jelenthet jót, és jelenthet rosszat.
A Smart Clinic mindig a piacon elérhető legjobb minőségű, úgynevezett "OEM" kijelzőket szereli be a készülékekbe. Az OEM (Original Equipment Manufacturer) kifejezés arra a szituációra utal, amikor egy vállalat az eredeti gyártótól megvesz valamilyen terméket, majd mint sajátját adja tovább. Köznyelvre lefordítva olyan kijelzőket építünk be, amelyek teljes mértékben azonos tulajdonságokkal rendelkeznek az Apple gyári kijelzőivel, mégsem hívhatjuk annak, mert az becsapás lenne az ügyfeleink felé.
Máshol olcsóbban is vállalják egy iPhone XS kijelző cseréjét! Miért?
Pontosan a fent említett okokból kifolyólag. Nem mindenhol törekednek a maximális minőségre. Ez érthető is, hiszen különböző vásárlói rétegek különböző összegeket tartanak reálisnak egy ilyen szervizelésért. Na de mit kapunk a pénzünkért?
Jelenleg négy különböző minőségben legyártott iPhone XS kijelző típus érhető el a piacon. Kezdve, a már bemutatott OEM verzióval, ami minden szempontból megegyezik az eredetileg is beszerelt kijelző tulajdonságaival. Ezt követi az úgynevezett flexible, azaz rugalmas OLED és a Rigid azaz merev OLED. A lényeges különbség ezen kijelzők között, hogy a merev OLED áll a legközelebb az OEM minőségéhez fényerő, kontraszt és betekintési szögek tekintetében. Annál olcsóbb, természetesen gyengébb minőségű, és ahogy a lenti képen is látszik, jóval vastagabb peremmel rendelkezik, valamint kikapcsolt állapotban nem fekete, hanem sötétszürke hátteret mutat.
Ezzel szemben a rugalmas OLED kijelző már faltól falig ér, de sajnos itt viszont az élethű színeket és a teljesen fekete hátteret is fel kell áldoznunk. Minden szempontból az utolsó választható opció pedig a TFT LCD, ami finoman szólva is visszalépés az iPhone XS kijelzőjéhez képest. A színei meg sem közelítik az eredetiét, a betekintési szögekről már nem is beszélve. Az sem hanyagolható el, hogy egy TFT LCD kijelző sokkal több energiát használ el mint az OLED-es társai, emellett pedig hajlamos melegedni is, ami szintén nem segíti az akkumulátor üzemidejét. Jó ezekkel az információkkal tisztában lenni, hiszen ha valami olcsó, annak bizony ára van.
Érzékelhető a különbség az egyes kijelző típusok között
Ha téged a pontos adatok érdekelnek, akkor a lenti táblázat neked készült! Részletes adatokat kapsz a kijelző méretéről, szín hőmérsékletéről és minden egyébről. A számadatok is alátámasztják, hogy melyik minőség mit nyújt!
Smart Clinic vélemény
Természetesen mindenkinek a pénztárcája szab határt, de csere előtt érdemes alaposan átgondolni, hogy mit is választunk. Azt rögtön az elején tisztázzuk, hogy a legkevésbé javasolt kijelző a TFT LCD. Bár ez a piacon elérhető legolcsóbb verzió, ezzel egyben hoz magával minden elképzelhető negatív tulajdonságot is. Mindamellett, hogy érezhetően jobban meríti az akkumulátort, látványosan rontja a felhasználói élményt - köszönhetően a gyengébb színvilágnak és a gyenge betekintési szögeknek. Jellemző rá, hogy gyakran csak határozott érintésre reagál és fél óra használat után érezhetően melegszik. Ha szeretnéd ezt elkerülni, de olcsón akarod megúszni a műveletet, akkor kénytelen vagy a flexible és a rigid OLED kijelzők közül választani. Mindkettőnek mások a hátrányai - ahogy azt fentebb részletezem. Mind a tiszta fekete, mind a tiszta fehér színekről le kell mondanunk. Azonban a 3D Touch sajnos a három közül egyik kijelző típusnál sem működik megfelelően.
Mi a Smart Clinicnél mindenképp az OEM alkatrészek beszerelését tartjuk a legjobb megoldásnak, éppen ezért mi ezt javasoljuk leendő ügyfeleinknek is. Vegyük figyelembe, hogy egy iPhone XS kijelző esetében igenis feltűnik, ha a gyáritól eltérő minőségű alkatrész néz velünk szembe, arról nem is beszélve, hogy az olcsóbb kijelzők sérülékenyebbek.
Annyira megbízhatónak tartjuk az általunk beszerelt iPhone XS kijelző minőségét, hogy arra egyedülállóan a piacon élettartam garanciát is vállalunk.
Reméljük, hogy ezen információk birtokában, a lehetőségeidhez mérten a neked legmegfelelőbb megoldást választhatod majd. Tudod mivel állsz szemben, ha egy iPhone XS kijelzőcserét tervezel.
Amennyiben úgy döntöttél, hogy minket választasz, itt tudsz időpontot foglalni!
Kérdésed van? Tedd fel kommentben!