Joyroom C-A42 2-port PD38W/QC3.0 car charger
The product is no longer available.
Features
The Joyroom C-A42 is a dual-port, minimalist car charger with a very fast 38W dual charge!
An internal chip handles the secure power distribution and voltage distribution of each port.
Product features:
  • Small and ergonomic shape
  • USB1: 5V / 3A, 9V / 2A, 12V / 1.5
  • Type-C USB (PD): 5V / 3A, 9V / 2.22A, 12V / 1.67A
  • USB1 + USB2 output power: 38W max